Bydlení

 

V čem vlastně ježečky chovat?

Chovný prostor pro jednoho ježka by měl být alespoň 90x 50 cm. Ovšem platí, že čím větší, tím lepší. Ideální je chovat každého ježka zvlášť. Předejde se tím případným neshodám, zraněním, nechtěným mláďatům a hlavně máme přehled o příjmu potravy u každého jedince.

Samostatnou kapitolou je v čem vlastně chovat.

Klasické chovné klece, například pro králíky nejsou vhodné. O mříže by si mohly vylámat zuby a hlavně by byli v průvanu.

Jsou chovatelé co upřednostňují akvária, někdo PVC boxy, někdo si vyrobí bydlení z dřevěných desek.

Dúležitý je prostor a teplota, která by se měla pohybovat v rozmezí 22° až 26° C. Pokud máme doma chladněji, je nutné zajistit výhřev ubykace.

Každý ježek potřebuje misku na vodu a misku na potravu. Vhodné jsou misky se zahnutými okraji aby neunikl podávaný hmyz. Dále nesmí chybět úkryt v podobě domečku či tulipytlíku…fantazii se meze nekladou.

Ježek je zvíře zvědavé a hravé a potřebuje i hračky a běhací kolotoč či talíř odpovídající velikosti. Jsou velmi aktivní a musí svou energii někde vybít.

Chovný box umístíme mimo průvan a přímý sluneční svit. Musíme myslet na to, že je to noční zvíře, takže si je neubytujeme v ložnici.

Jako podestýlku doporučuji bezprašné hobliny ve vrstvě aspoň 2 cm aby mohli hrabat.

Někdo do ubykace umisťuje i rohový záchůdek, ale ne každý se jej naučí používat.

Je dobré jim občas dopřát misku s pískem pro činčily, ve které se rádi vyválí.